Aktualności
powrót do listy

1 marca 2021

JUNIOR HURTAP ŁĘCZYCA WICEMISTRZEM POLSKI!

W dniach 26-28 lutego 2021 w Bielsko-Białej na obiekcje Rekordu odbywały się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn w kat. U-19. Do turnieju Juniorzy zakwalifikowali sie zajmując w turniejach eliminacyjnych I miejsce i z całą pewnością podkreślali, że tym razem pragnąć wrócić ze złotym medalem.
Turniej w najwyższej kategorii wiekowej MMP z roku na rok ukazuje co raz to wyższy poziom gry młodych futsalowców, gdyż w większości zespołów zawodnicy ogrywają się z seniorskimi drużynami I Ligi i Ekstraklasy futsalu.
W meczach grupowych pokonaliśmy 1:0 LZS Bojano, zremisowaliśmy 1:1 z Tech Project Jarosław i przegraliśmy z Gwiazdą Ruda Śląska 3:4. Awansując z 2. miejsca w ćwierćfinale spotkaliśmy się z Constract Lubawa. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1 i o zwycięstwie musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W tych Mateusz Prochoń strzegący bramki HURTAPU okazał się sprawniejszy i mogliśmy stawić czoła obrońcy tytułu Rekordowi Bielsko-Biała.
Półfinał okazał się mocno emocjonującym meczem, ponieważ gospodarze turnieju doprowadzili do dwubramkowego prowadzenia. Juniorzy jednak nie poddali się i z pełną determinacją walczyli do końca. Ostatecznie udało się zremisować i ponownie musiały odbyć się rzuty karne. W tych ponownie łęczycki golkiper zachował zimną krew i przechytrzył strzelców z Bielska, ostatecznie zabierając gospodarzom prawo gry o najwyższą stawkę.
 
W wielkim finale w rzutach karnych ulegamy Gwieździe Rudy Śląskiej 4:5, który ostatecznie odbiera nam tegoroczne złoto.
Warto podkreślić, że nasz bramkarz – Mateusz Prochoń zdobył w turnieju trzy statuetki MVP meczu oraz największe wyróżnienie – NAJLEPSZEGO BRAMKARZA MISTRZOSTW.
Junior Hurtap Łęczyca reprezentowali:
Mateusz Prochoń, Dawid Misiak, Grzegorz Kaźmierczak – Oskar Błoch, Jakub Frontczak, Kacper Góralczyk, Dawid Jarczyński, Kacper Jaworski, Krzysztof Pionko, Krystian Radecki, Mateusz Sobociński, Hubert Włodarczyk.
Trener: Andrzej Antos
Foto – źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA