O klubie - Historia

Początki futsalu w Łęczycy związane były i są nadal z firmą Hurtap. Już na początku swojego powstania w 1998 roku klub zaczął odnosić sukcesy w halowej piłce pięcioosobowej. Nasza drużyna wygrywała wiele turniejów odbywających się na terenie kraju i województwa łódzkiego. Dwukrotnie brała udział w Mistrzostwach Europy Drużyn Pięcioosobowych, które odbywały się w Holandii. W 2003 i 2004 roku drużyna wywalczyła II miejsca.

Hurtap jest czterokrotnym Mistrzem Polski Firm Farmaceutycznych.

Łęczycanie brali udział w wielu bardzo silnie obsadzonych turniejach halowych, a niezapomnianym przeżyciem był udział w poznańskim turnieju „Arena Cup 2002” i gra przed pięciotysięczną widownią z polskimi ligowymi zespołami.

W sezonie 2007/2008 piłkarze łęczyckiego Hurtapu zdobyli tytuł V-ce Mistrzów Polski w Futsalu. Stało się to już w drugim roku pobytu tego zespołu w futsalowej ekstraklasie.

W sezonie 2008/2009 zawodnicy Hurtapu Łęczyca wywalczyli tytuł Mistrza Polski w Futsalu. W trzecim roku pobytu w najwyższej klasie rozgrywkowej nasi piłkarze sięgnęli po złoto. Jest to najwyższe osiągnięcie w historii łęczyckiego sportu. Swoją doskonałą grą promują nie tylko drużynę futsalu, ale także całe miasto. W historii Polski po raz pierwszy klub z poza Śląska zdobył tytuł Mistrza Polski, co odebrane zostało bardzo pozytywnie i z pewnością będzie miało duży wpływ na rozwój i popularyzację tego sportu. Nasz zespół po raz pierwszy w historii w 2009r. zdobył Superpuchar Polski.

W sezonie 2009/2010 piłkarze łęczyckiego Hurtapu wywalczyli tytuł V-ce Mistrza Polski w Futsalu i po raz pierwszy w historii klubu zdobyli Puchar Polski.

Beach soccer to kolejna obok futsalu dyscyplina sportu, w której zawodnicy Hurtapu Łęczyca osiągają ogólnopolskie sukcesy. W Finałach V Mistrzostw Polski Beach Soccer 2007, rozgrywanych na plażach w Niechorzu, piłkarze łęczyckiego HURTAPU wywalczyli tytuł Mistrza Polski. To największy sukces w historii łęczyckiego beach soccera.

2006 rok przyniósł nam Puchar Polski LECH BEACH SOCCER TOUR. Finał Mistrzostw odbył się na Helu. Zwycięska drużyna pokonała CLEAREX Chorzów – triumfatora trzech poprzednich edycji Pucharu Polski.

Hurtap to także klub, który był i jest organizatorem wielu meczów charytatywnych, z których dochód pomógł wielu ludziom, głównie dzieciom i młodzieży w organizacji wakacyjnego wypoczynku. Dzięki zaangażowaniu firmy korzystały dzieci i młodzież, ale także mieszkańcy miasta i okolic. Na łęczyckim stadionie rozgrywane były mecze piłkarskie, w których przeciwnikami Hurtapu była reprezentacja Artystów Polskich, Reprezentacja Polski Księży, Reprezentacja Polski Kobiet, „Orły Górskiego” na czele z legendarnym trenerem Kazimierzem Górskim, politycy wśród których byli Premier Krzysztof Bielecki i honorowy obywatel Łęczycy Donald Tusk, a także wielu innych polityków, artystów i sportowców, oldboje Widzewa Łódź, Lecha Poznań i Legii Warszawa. Dochody z meczów zasiliły również konto Polskiej Akcji Humanitarnej, której Prezes Janina Ochojska organizowała pomoc dla ofiar wojny na Bałkanach, pomoc dla Kosowa. Pieniądze z tych charytatywnych meczów, a właściwie całych akcji pomocowych trafiały do powodzian lub na konto chorych, młodych łęczycan.

Jednym z najbardziej spektakularnych osiągnięć firmy w organizacji imprez sportowych było przygotowanie pierwszego historycznego meczu reprezentacji Polski w beach soccera. Dwumecz z reprezentacją Norwegii rozegrany został w sierpniu 2003 roku w ośrodku wypoczynkowym Hurtapu w Chodczu. Do niedawna Hurtap Łęczyca był potęgą beach soccera. Zdobywcą tytułu Mistrza Polski oraz Pucharu Polski.

Nagrody:
FUTSAL SENIORZY

2000r. – 2003r. – Mistrz Polski Firm Farmaceutycznych

2003r. i 2004r. – V-ce Mistrz Europy Drużyn Pięcioosobowych

2008r. – V-ce Mistrz Polski w Futsalu

2009r. – Mistrz Polski w Futsalu
2009r. – Zdobywca Superpucharu Polski

2010r. – V-ce Mistrz Polski w Futsalu

2010r. – Puchar Polski w Futsalu

2013r. – Mistrz Polski w Futsalu U35

2014r. – Mistrz Polski w Futsalu U35

 

BEACH SOCCER – SENIORZY

2003r. V-ce Mistrz Polski – Ustka

2006r. Zdobywca Pucharu Polski – Hel

2007r. Mistrz Polski Beach Soccer – Niechorze

2008r. V-ce Mistrz Polski Energa Beach Soccer – Ustka

2012r. V-ce Mistrz Polski – Ustka

 

FUTSAL – KADRA MŁODZIEŻOWA

2008 r. Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20

2009 r. Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2011 r. Srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2012 r. Srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16
2012 r. Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2014 r. Złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2016 r. Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2019 r. – Srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16

2020 r. – Srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18

2020 r. – Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14

2021 r. – Srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA