Aktualności
powrót do listy

19 lutego 2021

Junior Hurtap w Finałach MMP U-17

W dniach 12-14 lutego 2021 w Białymstoku odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w Futsalu. Podopieczni trenera Andrzeja Antosa turniej rozpoczęli meczem z Marexem Chorzów. Do połowy żadna z drużyn nie zakończyła skutecznie wypracowywanych akcji. Początek drugiej połowy wyraźnie należał do zawodników Marexu z Chorzowa, którzy szybko zdobyli 3 bramki. Na szczęście w 20 minucie spotkania Nikodem Kwapisz zdobywa pierwszą bramkę dla Hurtapu, a zaraz za nim kolejno w siatce chorzowian umieszczają futsalówkę Kamil Wyrwas i Szymon Matysek. Pierwszy dzień mistrzostw zakończyliśmy z 1 punktem w tabeli.

Drugi mecz naszych Juniorów rozegrany w sobotę podczas Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski także zakończył się remisem 2:2. Pomimo szybkiej bramki Nikodema Kwapisza zdobytej w pierwszej minucie spotkania mecz okazał się bardzo wyrównany. Nasz rywal Futsal Team Przeworsk w niespełna 4 minuty później wyrównał wynik, który to utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu. Druga część spotkania lepiej zaczęła się dla Przeworska i to oni dyktowali warunki łęczyckiej drużynie. W 15-tej minucie meczu Hurtap stracił drugą bramkę. Dopiero na niespełna 5 minut do końca spotkania bramkę wyrównującą na 2:2 zdobył Franciszek Krawczyk. Taki wynik także został wpisany do ostatecznej tabeli, co poskutkowało, że Junior Hurtap Łęczyca po dwóch meczach grupowych ma 2 punkty.

Aby marzyć o awansie do fazy pucharowej Hurtap musiałby pokonać Jantar Ustka. Ostatni zespół jednak okazał się lepiej przygotowany i przypieczętował swoje zwycięstwo nad łęczyckim zespołem 2:0, tym samy usuwając Hurtap z dalszej gry w turnieju finałowym.