Aktualności
powrót do listy

23 stycznia 2021

Juniorzy Hurtapu na finałach MMP U-15

W dniach 22-24 stycznia w Górznie odbywał się turniej finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w Futsalu. Podopiecznie trenera Roberta Czekalskiego pojechali w składzie: Olczyk Patryk, Maćczak Krzysztof – Czekalski Alan, Frontczak Miłosz, Plak Bartek, Szczepański Bartek, Urbanek Wojciech, Wencel Marcel, Wieniakowski Mikołaj, Witkowski Bartosz, Wyderka Wiktor.

W pierwszym dniu podjęliśmy MKS Pogoń Sokół Lubaczów, który pokonaliśmy wynikiem 4:2 (Alan Czekalski – 2, Marcel Wencel – 2). Bez wątpienia słusznym wyróżnieniem mógł cieszyć się nasz zawodnik Miłosz Frontczak, który otrzymał statuetkę MVP Meczu.

Drugi dzień turnieju finałowego rozpoczęliśmy meczem z APN GKS Futsal Tychy. Po bardzo wyrównanym spotkaniu obie drużyny podzieliły się punktami, a na tablicy pozostał niewyłaniający zwycięzcy wynik 3:3. Bramki dla Hurtapu zdobyli: Marcel Wencel – 2, Alan Czekalski.

Ostatni mecz grupowy odbył się w sobotni wieczór. Podejmowaliśmy drużynę Red Dragons Pniewy. Do połowy prowadziliśmy 1:0 po bramce Bartka Szczepańskiego. Po przerwie kolejne bramki zdobyli Mikołaj Wieniakowski i Marcel Wencel. Nagle w 3-tej minucie drugiej części spotkania Juniorzy zaczęli popełniać drobne błędy, które kosztowały nas utratą pierwszej bramki. Zamieszanie w drużynie Hurtapu, spowodowane częstymi zmianami zawodników, kosztowały nas utratą kolejnej bramki. W 23. minucie straciliśmy trzecią bramkę, na której powinien się zakończyć ostatni mecz grupowy. Do wyjścia z grupy Juniorom wystarczał nawet remis, który na tablicy widniał do ostatniej minuty spotkania. Jednak rozkręceni zawodnicy z Pniew za cel postawili sobie wyjście z grupy na miejscu pierwszym i w ostatniej sekundzie spotkania ponownie umieścili futsalówkę w naszej bramce, skutecznie osiągając zamierzony cel, z jednoczesnym wyeliminowaniem Juniorów Hurtapu z turnieju.  Pomimo przegranego meczu, to nasz zawodnik Bartek Szczepański został wyróżniony MVP spotkania.

Zajmując III miejsce w grupie zakończyliśmy przygodę finałową piętnastolatków sezonu 2020/2021.

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA