Aktualności
powrót do listy

13 grudnia 2020

19-latkowie znów niepokonani!

W sobotę 12 grudnia 2020 w hali sportowej w Buczku odbył się drugi turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-19. Tym razem gospodarzem był Klub Sportowy Gatta Active Zduńska Wola. Oprócz Juniorów Hurtapu Łęczyca o prawo do gry w dalszych eliminacjach o finały MMP ponownie walczyły także zespoły: Widzew Łódź Futsal, Gatta Active Zduńska Wola, FC10 Zgierz oraz Zawisza Rzgów.

Pierwszym rywalem w tym dniu był zespół Zawisza Rzgów. Już w czwartej minucie spotkania kapitan Hurtapu Kacper Góralczyk zdobył dla naszej drużyny gola i to wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z południowym sąsiadem – FC10 Zgierz (UMKS Zgierz). Pierwsza część meczu zdecydowanie należała do łęczycan, którzy trzykrotnie umieścili futsalówkę w siatce przeciwnika. Po przerwie zgierzanie wykorzystali błąd naszego zespołu i na tablicy wyświetlił się wynik 3:1. Jednak minutę po stracie bramki odrobiliśmy straconego gola, by po kolejnych kilkudziesięciu sekundach przypieczętować swoją wyższość nad rywalem. Na niespełna 3 minuty do końca meczu po raz drugi straciliśmy bramkę, lecz ostatecznie z chwilą brzmienia gwizdka kończącego spotkanie na tablicy był wynik 5:2 dla Juniorów Hurtapu Łęczyca.

Następnym przeciwnikiem był gospodarz turnieju – Gatta Active Zduńska Wola. Mecz bardzo wyrównany, o czym świadczy bezbramkowy remis.

Na zakończenie dnia w Buczku (Zduńskiej Woli) stanęliśmy naprzeciw Widzewa Łódź (Malwee Łódź). Spotkanie potwierdziło niezawodność zawodników Hurtapu, którzy zdobywając 2 bramki mogli spokojnie zakończyć walkę o awans do drugiego etapu eliminacji.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli puchary dla pierwszych trzech zespołów oraz nagrody rzeczowe dla wyróżnionych zawodników, wśród których znalazł się łęczycki golkiper – Grzegorz Kaźmierczak.

Podopieczni trenera Andrzeja Antosa zagrali w składzie: Grzegorz Kaźmierczak, Dawid Misiak – Oskar Błocha, Jakub Frontczak, Kacper Góralczyk, Dawid Jarczyński, Kacper Jaworski, Krzysztof Pionko, Krystian Radecki, Mateusz Sobociński, Hubert Włodarczyk.