Aktualności
powrót do listy

14 listopada 2020

Pewny awans do finałów MMP U-13

W dniu 11 listopada 2020 r. odbyła się inauguracja sezonu 2020/2021 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. W miejscowości Lisiec Wielki pod Koninem Juniorzy Hurtapu Łęczyca uczestniczyli w turnieju eliminacyjnym MMP w kategorii U-13. Podopieczni trenera Roberta Czekalskiego zagrali w składzie: Kuba Zarychta , Adam Malczewski- Igor Browarski, Miłosz Frontczak, Maksymilian Gawlik, Mikołaj Jesionowski, Oskar Krakowiak, Tymon Makowski, Igor Marczak, Jan Mordaka, Kacper Pomarkiewicz, Marcel Stankiewicz, Michał Topiński.

Już od samego początku turnieju Juniorzy pokazali, że nie są łatwym rywalem. W spotkaniu z KKS Konin (gospodarzem turnieju) w pierwszej minucie Jan Mordaka otworzył worek z golami dla Hurtapu, w ślad za nim poszedł Marcel Stankiewicz i do połowy meczu Junior prowadził 4:0. Druga połowa była nieco spokojniejsza, futsalówka jeszcze raz znalazła się w bramce gospodarzy, którzy w ostatnich sekundach zdobyli bramkę honorową. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Bramki dla Hurtapu zdobyli: Mordaka Jan (2), Stankiewicz Marcel (2), Gawlik Maksymilian.

 

W drugim meczu podjęliśmy Red Dragons Pniewy, gdzie także zawodnicy z Łęczycy nie pozostawili wątpliwości, że chcą zdobyć awans. Do połowy prowadziliśmy 3:0. Druga część meczu dała hurtapowcom kolejne 3 gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 i łęczycanie w tabeli mieli już 6 punktów. Zdobywcami bramek dla Hurtapu byli: Mordakaka Jan (2), Pomarkiewicz Kacper (2), Gawlik Maksymilian, Krakowiak Oskar.

 

KP Polonia Leszno była naszym trzecim rywalem. Pierwsza połowa wyraźnie pokazała rozluźnienie wśród zawodników trenera Czekalskiego. Na koniec pierwszej połowy przegrywaliśmy 0:2. Krótka rozmowa mobilizująca i kilka wskazówek do odrobienia straty już po 2 minutach dały rezultat. Miłosz Frontczak zdobył bramkę kontaktową, po której w niespełna 40 sekundach Ja Mordaka wyrównał wynik. Do końca meczu Juniorzy dwukrotnie umieścili piłkę w bramce Polonii i mogli się cieszyć kolejnymi trzema punktami w tabeli. Ostatecznie na tablicy widniał wynik 4:2 dla Hurtapu. W meczu bramki zdobyli: Mordaka Jan (2), Frontczak Miłosz, Makowski Tymon.

 

Ostatnim przeciwnikiem w turnieju był AZS AWF Profi Sport Wrocław. Mecz był wyjątkowo wyrównany. Po obu stronach boiska było wiele sytuacji podbramkowych, jednak jako pierwszy umieścił futsalówkę w siatce zawodnik z Hurtapu Oskar Krakowiak. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Ten sam zawodnik popisał się znakomitym strzałem już na początku drugiej części spotkania, a 20 sekund później powtórzył sukces Igor Browarski i Hurtap prowadził już 3:0. Kilka chwil nieuwagi łęczycan, które wykorzystał przeciwnik, doprowadziły do utraty dwóch bramek. Jednak na zakończenie spotkania Browarski po raz drugi w meczu umieścił piłkę w siatce golkipera z Wrocławia i przypieczętował uczestników turnieju pewny awans do finałów.  Wynik meczu 4:2, bramki zdobyli: Krakowiak Oskar (2), Browarski Igor (2).

 

Junior Hurtap Łęczyca awansował do finału z kompletem punktów. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 18-20 grudnia 2020 r. w Ustce.

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Junior Hurtap Łęczyca (awans)
  2. KP Polonia Leszno (awans)
  3. Red Dragons AR Pniewy
  4. AZS AWF Profi Sport Wrocław
  5. KKF Konin

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA