Aktualności
powrót do listy

28 lutego 2020

Hurtap Łęczyca WICEMISTRZEM POLSKI

W dniach 21-23 lutego w hali sportowej AZS UW Warszawa odbyły się Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Do turnieju drogą eliminacji z 11 grup wyłoniono 14 najlepszych zespołów, do których dołączyła drużyna gospodarzy AZS UW Wilanów Warszawa i obrońcy tytułu Mistrza Polski z ubiegłego sezonu BSF Bochnia. Junior Hurtap Łęczyca, który rok temu zajął IV miejsce zdecydował się tym razem sięgnąć po najwyższe trofeum.
Fazę grupową podopieczni trenera Andrzeja Antosa rozpoczęli od wysokiego C pokonując Pogoń Sokół Lubaczów 5:1. Bramki dla Hurtapu zdobyli: Dawid Jarczyński (2), Hubert Włodarczyk (2) i Krystian Radecki.
Drugie spotkanie turnieju łęczycanie także zakończyli zwycięstwem nad Orzeł Jelcz Laskowice, dając sobie tym samym pewne pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Zespół prowadzony przez hiszpańskiego trenera Chus López’a stracił dwie bramki, które zaliczono na konto Krystiana Radeckiego i Huberta Włodarczyka.
W ostatnim spotkaniu grupowym Juniorzy spotkali się z GKS Futsal Nowiny. Trener Andrzej Antos wprowadził do gry młodszych zawodników. Mecz zakończył się remisem 2:2, w którym dwie bramki dla Hurtapu zdobył Kacper Góralczyk.
Do ćwierćfinału Juniorzy podeszli z nastawieniem, że jest to najważniejszy mecz turnieju. Naprzeciw łęczycan stanęli obrońcy tytułu Mistrza Polski U-18 BSF Bochnia. Podopieczni trenera Antosa tylko przez pierwsze chwile pozwolili przeciwnikowi dyktować tempo gry, jednak na straży bramki Hurtapu stał bardzo dyspozycyjny golkiper Mateusz Prochoń, który nie pozwolił zespołowi z Małopolski na zdobycie swojej twierdzy. W drugiej części spotkania posypały się bramki dla Hurtapu i ostatecznie Łęczyca pokonała Bochnię 4:0. Zdobywcami bramek w tym meczu byli: Kacper Góralczyk, Fabian Kasierski, Kacper Jaworski i Jakub Frontczak.
Kolejnym ważnym meczem dla Juniorów Hurtapu był półfinał, gdzie łęczycanie spotkali się z Red Dragons Pniewy. Pomimo, iż od początku turnieju Hurtap znajdował się na liście ścisłego grona faworytów, to jednak półfinałowy przeciwnik, po swoim zwycięskim meczu z Rekordem Bielsko-Biała, wydawał się być groźny. Spotkanie w rzeczywistości było bardzo wyrównane, a po obu stronach boiska kipiało od determinacji i chęci zdobycia prawa do walki o „złoto”. Wraz z kończącą mecz syreną na tablicy widniał wynik 3:0 dla Hurtapu – Krystian Radecki (2), Kacper Jaworski.
Wielki finał okazał się nie lada gratką dla kibiców młodzieżowego futsalu. Do walki o najwyższe trofeum stanął Hurtap Łęczyca i Rekord Bielsko-Biała, który w roku ubiegłym pokonał Juniorów w meczu o brązowy medal 5:0. Tym razem nie było tak widocznej różnicy w jakości gry obu zespołów. Futsalówka dynamicznie zmieniała połowy, na przemian kontrujących swoje akcje drużyn. Wielokrotnie bramkarze finalistów ratowali swoje drużyny z opresji, dzięki czemu przez niemal całą pierwszą połowę utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety na 25 sekund przed syreną kończącą pierwszą część spotkania rekordzistom udało się wypracować akcję w polu karnym Mateusza Prochonia i zdobyli upragnionego gola.
Po przerwie nie mniej zdeterminowani łęczycanie podjęli walkę o wyrównanie wyniku. Bielszczanie jednak do końca zdołali utrzymać prowadzenie i tym samym pozostawili Hurtapowi srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w Futsalu osiemnastolatków.
Podczas całego turnieju zawodnikom przyglądał się trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski Łukasz Żebrowski, który już podjął wstępne rozmowy z dwoma zawodnikami Hurtapu. Możemy oczekiwać zaproszenia na konsultacje reprezentacji dla Mateusza Prochonia oraz Krystiana Radeckiego. Ciężka praca oraz solidne i systematyczne treningi otwierają drzwi do wspaniałej przygody, jaką jest powołanie do kadry Polski. Niewątpliwie marzy o tym każdy sportowiec.
Warto podkreślić, iż strzegący przez cały turniej bramki Hurtapu – Mateusz Prochoń został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju.
Hurtap Łęczyca: Mateusz Prochoń – Fabian Kasierski, Mateusz Fogiel, Kacper Góralczyk, Hubert Włodarczyk, Marcel Zdończyk, Kacper Jaworski, Igor Pajęcki, Krystian Radecki, Kamil Dzierbicki, Jakub Frontczak, Dawid Jarczyński, Adam Miśkiewicz.
foto: Marcin Selerski
PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA