Aktualności
powrót do listy

23 lipca 2019

Zawodnicy Hurtapu posmakowali gry w beach soccer’a

W tym roku młodzież, dotychczas reprezentująca nasz klub w futsalu, otrzymała zaproszenie do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Beach Soccera. Eliminacjami do tychże rozgrywek był Młodzieżowy Puchar Polski, gdzie spośród 12 zespołów osiem mogło awansować do MMP. Rywalizacja młodzieżowych zespołów odbywała się na gdańskiej plaży w dniach 19-21 lipca, gdzie drużyny w czterech grupach walczyły o awans do fazy pucharowej.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Kolbudy pokonując przeciwników wynikiem 5-2. Bramki zdobyli: Patryk Basinski – 2 Jakub Pacałowski, Kacper Góralczyk i  Marcel Zdończyk. Drugie zmagania na piasku z Tonio Sosnowiec , gdzie nasz rywal okazał się bardziej doświadczony doprowadzając do końcowego wyniku 1-5 (Jakub Pacałowski). W kolejnym grupowym meczu zmierzyliśmy się z zawodnikami Grembacha Łódź i tu niestety posypał się grad bramek na korzyść sąsiada zza miedzy. Grembach zdobył 11 bramek przy 3 straconych (Jakub Pacałowski, Marcel Zdończyk, Kacper Góralczyk.

W swojej grupie zajęliśmy trzecie. Nie awansowaliśmy do fazy pucharowej. Ostatecznie udział w turnieju zakończyliśmy na IX miejscu. Jak na pierwszy występ naszej młodzieży w rozgrywkach na piasku start uważamy za udany i traktujemy go jako kolejne doświadczenie i naukę na przyszłość.

 

 

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA