Aktualności
powrót do listy

11 lutego 2019

Hurtap Wicemistrzem Polski U-16

W dniach 8-10 w Chrzanowie odbyły się IX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16  Futsalu. Juniorzy Hurtapu Łęczyca wraz z całym sztabem szkoleniowym pojechali na ziemie małopolskie z nastawieniem, że powalczymy o najważniejszy tytuł.

Mecze grupowe rozpoczęliśmy od spotkania z Futsal Team Przeworsk. Łęczycanie pokonali rywala 3:2.
Hurtap – Przeworsk 3-2 (1-1) 0-1 Kacper Najsarek 5′ 1-1 Oskar Bloch 9′ 2-1 Hubert Włodarczyk 18′ 2-2 Jakub Cechowicz 19′ 3-2 Krystian Radecki 20′
MVP meczu został nasz nieoceniony bramkarz Mateusz Prochoń.

Kolejny mecz grupowy rozegraliśmy z Beniaminkiem Starogard Gdański. Tu pewne zwycięstwo i wynik na tablicy 8:3.
Hurtap – Beniaminek 8-3 (5-0) 1-0 Dawid Jarczyński 5′ 2-0 Dawid Jarczyński 7′ 3-0 Krystian Radecki 8′ 4-0 Kamil Dziubicki 10′ 5-0 Oskar Błoch 12′ 6-0 Hubert Włodarczyk 14′ 6-1 Krzysztof Wetta 16′ 6-2 Michał Neihs 19′ 7-2 Oskar Błoch 21′ 7-3 Sebastian Wildman 21′ 8-3 Krystian Radecki 21′
MVP spotkania został Oskar Błoch.

W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyliśmy się z zespołem Gwiazda Ruda Śląska. Bardzo wyrównana walka do ostatnich sekund, gdy po ostatnim gwizdku i wyniku 4:3 mogliśmy cieszyć się z pewnego awansu do fazy pucharowej. Ta niewielka porażka Juniorów doprowadziła do sytuacji w tabeli, gdzie trzy zespoły miały na swoim koncie po 6 punktów. Dlatego o końcowej klasyfikacji w grupie zadecydowała „mała tabela” i Juniorzy awansowali do dalszej gry z drugiego miejsca.
Gwiazda – Hurtap 4-3 (1-1) 1-0 Maciej Mazur 8′ 1-1 Kacper Góralczyk 11′ 2-1 Mateusz Świerczyński 14′ 3-1 Rafał Watola 17′ 3-2 Oskar Błoch 20′ 4-2 Rafał Watola 21′ 4-3 Hubert Włodarczyk 22′

W ćwierćfinale trafiliśmy na ubiegłorocznego wicemistrza Polski – BSF ABJ Bochnia. Mecz trudny, ale zakończony naszym zwycięstwem. Hurtap – BSF (0-0) 1-0. Bohaterem meczu zostaje  Kacper Góralczyk, który na 1,5 sekundy przed końcową syreną zdobywa bramkę rywala i tym samym, jak prawdziwy kapitan, wprowadza zespół do półfinału mistrzostw.

Na półfinał nasi szesnastolatkowie wyszli z dużą koncentracją i nastawieniem na mocny pressing. Znakomite akcje w wykonaniu łęczyckiego golkipera wielokrotnie ratowały nasz zespół przed stratą bramki. Ostatecznie mecz zakończyliśmy zwycięstwem 4:2 (3-0) Bramki dla Hurtapu zdobyli: Oskar Błoch 4′, Dawid Jarczyński 6′, Oskar Błoch 11′, Oskar Błoch 23′.

Dotarliśmy do upragnionego finału, w którym zmierzyliśmy się z Rekord Bielsko-Biała. Mecz niezwykle dynamiczny i bardzo ciekawy, jak na tę kategorię wiekową. Ogromną niespodzianką, chyba dla wszystkich na hali, była pierwsza bramka stracona przez bielszczan, a strzelcem pierwszego gola dla Hurtapu był Kacper Góralczyk. Nasze prowadzenie od 3. minuty spowodowało, że obydwa zespoły grały z jeszcze większą determinacją. Dwie minuty później, na skutek faulu Dawida Jarczyńskiego, Rekordzista wykonując rzut wolny z 9 metra, doprowadził do wyrównania wyniku. W 21. Minucie, po strzale w słupek naszej bramki, piłka odbiła się od głowy Mateusza Prochonia i wpadła do bramki. 40 sekund przed końcową syreną trener Robert Czekalski zdecydował się zagrać w przewadze. W koszulce bramkarskiej nasz kapitan Kacper Góralczyk wraz ze swoim teamem do ostatniej sekundy próbowali wyrównać wynik, by o zwycięstwie mogły zdecydować rzuty karne. Tak jednak się nie stało i wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy zostawiliśmy wynik 2:1 dla Rekordu.

Bardzo dziękujemy zespołowi Odra Opole oraz ich kibicom za wspaniały doping łęczycanom w meczu finałowym. Doskonała atmosfera na trybunach i znakomite akcje po obu stronach boiska sprawiły, że ten finał zarówno Hurtap, jak i Rekord zapamiętają na długo.

Ostateczna klasyfikacja pierwszej czwórki:

  1. Rekord Bielsko-Biała
  2. Junior Hurtap Łęczyca
  3. Odra Opole
  4. Futsal Team Przeworsk

Król strzelców: Maciej Wróbel (Odra Opole)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Prochoń (Hurtap Łęczyca)

MVP: Bartosz Guzdek (Rekord Bielsko-Biała)

MVP naszego zespołu został Oskar Błoch

Fotogaleria z mistrzostw w Chrzanowie: Tutaj

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA