Aktualności
powrót do listy

26 kwietnia 2018

Podsumowanie sezonu 2017/2018

Wraz z nadejściem wiosny zakończyliśmy sezon futsalowy. Większość z naszych zawodników skoncentrowało swoje siły na treningach i grze „na trawie”. Chwała chłopcom za to, że nie spoczywają na laurach i zamiast siedzieć przed komputerem czerpią radość i energię z gry w piłkę możną na świeżym powietrzu.

Czas podsumować miniony sezon, który jak widać nie wypadł najlepiej. Zaczynając od rozgrywek młodzieżowych na szczeblu centralnym:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14

Eliminacje odbywały się dwufazowo. Na pierwszy etap wyjechaliśmy do Nowin, gdzie naszymi przeciwnikami byli gospodarze – GKS Futsal Nowiny, Malwee Łódź i FC Toruń. Dzięki pokonaniu wszystkich rywali zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, co dało nam bezpośredni awans do finałów.
Turniej finałowy odbył się w Ustce. Nasz zespół, drogą losowania, znalazł się w grupie pierwszej z KS Futsal Oborniki i UKS Sobek Kraków. Przeciwnicy okazali się dla naszej młodzieży bezlitośni, pokonując nas wynikami 0:1 i 1:4. Na tym Junior Hurtap Łęczyca zakończył przygodę z mistrzostwami w najmłodszej kategorii wiekowej.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16

Eliminacje w kategorii do lat 16-tu odbywały się systemem Grand-Prix. Zgodnie z regulaminem, który mówił, że należy rozegrać minimum da turnieje, raz byliśmy gospodarzem eliminacji a następnie udaliśmy się do Nowin. Hala w Nowinach ponownie okazała się dla łęczycan szczęśliwa i w ostatecznej klasyfikacji turniejów eliminacyjnych zajęliśmy pierwsze miejsce. Pokonując Malwee Łódź oraz GKS Futsal Nowiny.
W turnieju finałowym trafiliśmy do grupy drugiej. Mieliśmy tam do pokonania Górala Tryńcza, TAF Toruń i KTS-K GOSRiT Luzino. Tu jedynie lepszym od Hurtapu był zespół z Torunia, przez którego do dalszej gry awansowaliśmy z miejsca drugiego. W fazie pucharowej drabinka skierowała Juniorów na Rekord Bielsko-Biała, który ostatecznie pokonując nas w ćwierćfinale a następnie inne dwa zespoły w drodze po medal, zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski 2017/2018

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U- 18

Osiemnastolatkowie, podobnie jak ich młodsi koledzy w eliminacjach grali tylko dwa turnieje. W pierwszym jako gospodarze gościliśmy u siebie trzy zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego: TAF Toruń, Flisak Złotoria i ASPN Viking Aleksandrów Kujawski. Na drugi turniej pojechaliśmy do Grębocina. Po obu turniejach w klasyfikacji ostatecznej zajęliśmy najniższy stopień na podium, niestety niepremiowane awansem do finałów. To już drugi sezon z rzędu, gdzie osiemnastolatkowie nie awansowali do turnieju finałowego w swej kategorii.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U- 20

W najstarszej kategorii młodzieżowych mistrzostw Polski eliminacje odbywały się tradycyjnie 11 listopada. W sezonie 2017/2018 Junior Hurtap ze względu na otrzymanie prawa do organizacji turnieju finałowego, mógł i skorzystał z przywileju udziału bezpośredniego – czyli bez rozgrywania eliminacji.
Turniej finałowy w Łęczycy był ogromnym wyzwaniem, zarówno dla Klubu, będącego organizatorem, jak również dla naszych zawodników. Drogą losowania, tym razem trafiliśmy do grupy czwartej, a wraz z nami:  Pogoń 04 Szczecin, TAF Toruń i Fablok Chrzanów. Łęczycki zespół nie wykorzystał mocy, jaką miało mu dać własne boisko czy publiczność skandująca na trybunach – nie udało się wyjść z grupy.

II Liga Futsalu

W sezonie 2017/2018 działająca przy Łódzkiem Związku Piłki Nożnej Komisja Futsalu zorganizowała rozgrywki II Ligi. Nasz klub zgłosił do rozgrywek zespół, który tworzyli zawodnicy kategorii U-16, U-18 i U-20. Udział w rozgrywkach miał na celu ogranie wewnątrz-zespołowe i zdobywanie doświadczenia z mocniejszymi przeciwnikami. Rozgrywki były podzielone na dwie rundy – jesienną i wiosenną. W całym sezonie udało nam się jedynie dwa razy odnieść zwycięstwo. Ostatecznie w tabeli na sześć zespołów nasz zajął ostatnie miejsce.

Sezon 2017/2018 uważamy za zakończony. Należy wyciągnąć wnioski i jak najwcześniej rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu.

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA