Aktualności
powrót do listy

29 stycznia 2018

IX miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14

W miniony weekend Juniorzy Hurtap Łęczyca brali udział w turnieju finałowym czternastolatków, który odbywał się w Ustce.

W grupie zmierzyliśmy się z UKS Sobek Kraków i KS Futsal Oborniki. Pomimo prób zdobycia bramki krakowian nie wykorzystaliśmy wielu okazji i pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, gdzie honorową bramkę dla łęczycan zdobył Igor Pajęcki. Drugi mecz w grupie był bardziej wyrównany. Kiedy w pierwszej połowie straciliśmy bramkę nie brakowało wiary i determinacji, by wyrównać wynik. Niestety brakowało szczęścia naszym młodym zawodnikom, bo pomimo wielu prób atakowania bramki przeciwnika, piłka odbijała się o słupek. Remis z Obornikami mógł nam zagwarantować wyjście z grupy. Nie udało się i jeszcze tego samego dnia czekały nas mecze o miejsca 9-12.

Pierwsze spotkanie w fazie Play Off rozegraliśmy z Promieniem Żary. Juniorzy trzy razy zdobyli bramkę przeciwnika nie oddając tym razem nawet jednego punktu swemu rywalowi. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 a bramki dla nas zdobyli: Kamil Dzierbicki (2) i Krystian Radecki.

W meczu o 9 miejsce spotkaliśmy się z Solnym Miastem Wieliczka. Było to bardzo zacięte spotkanie i walka wyrównana. Do końca regulaminowego czasu, po zdobyciu po dwie bramki dla każdej z drużyn, o zajęciu 9-go miejsca musiały zadecydować rzuty karne. Po błędzie wykonującego strzał zawodnika z Wieliczki wygraliśmy wynikiem 2:2 [3:2 k] Zdobywcami bramek byli Igor Pajęcki i Oliwier Jagielski.

Na słowa uznania zasłużył bramkarz Hurtapu – Mateusz Prochoń, który pomimo ostrego przeziębienia i osłabienia gorączką stanął na wysokości zadania i wielokrotnie ratował nasz zespół z opresji. Wyróżniającym się u nas zawodnikiem był Igor Pajęcki, który wielokrotnie radził sobie z przeciwnikiem w sytuacjach jeden na jednego przenosząc akcję na teren przeciwnej drużyny.

Zestawienie wyników turnieju w Ustce.

Junior Hurtap Łęczyca   1-4   UKS Sobek Kraków
Junior Hurtap Łęczyca   0-1   KS Futsal Oborniki

Mecz o miejsca 9-12
Junior Hurtap Łęczyca   0-3   Promień Żary

Mecz o miejsce 9
Junior Hurtap Łęczyca   2 (3) k – 2 (2) k   Solne Miasto Wieliczka

Klasyfikacja końcowa mistrzostw.

1. Rekord Bielsko-Biała
2. UKS Sobek Kraków
3. Beniaminek 03 Starogard Gdański
4. TAF Toruń
5. Odra Opole
6. Jantar Ustka
7. SPN Szamotuły
8. KS Futsal Oborniki
9. Junior Hurtap Łęczyca
10. Solne Miasto Wieliczka
11. Constract Lubawa
12. Promień Żary

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA