Aktualności
powrót do listy

27 grudnia 2017

Organizacyjny sukces i sportowa porażka

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w Futsalu przeszedł już do historii. Niestety w tym roku nie udało się powtórzyć sukcesu i zdobyć medalu na własnej hali. Rozpoczęte w piątek 15 grudnia mistrzostwa dwudziestolatków Juniorzy z Hurtapu zaczęli niepewnym i bezbramkowym remisem z drużyną Fablok Chrzanów. Świetną formę w tym meczu zademonstrował łęczycki bramkarz – Miłosz Voss, który kilkukrotnie ratował naszą drużynę od straty bramki. W drugim meczu naszej grupy TAF Toruń pokonał Pogoń 04 Szczecin 3:1.

Drugi dzień miał przynieść naszej drużynie lepsze wyniki i z takim nastawieniem łęczycanie wyszli na boisko przeciwko TAF Toruń. Po niezwykle zaciętym pojedynku ulegliśmy 1:3. Jedyną bramkę dla Hurtapu w tym meczu zdobył Tomasz Dąbrowski. Niemalże rozstrzygającym o awansie z grupy 4 było przedostatnie spotkanie w tym dniu. TAF Toruń zremisował z Fablokiem Chrzanów 1:1, co całkowicie przekreśliło nasze szanse na wyjście z grupy. Kilka sekund przed końcem meczu TAF prowadził 1:0, co przy minimum czterobramkowej wygranej Hurtapu nad Pogonią, dawało nam awans. W ostatnich sekundach podyktowany przedłużony rzut karny, będący wynikiem czwartego faulu zespołu TAF przekreślił nadzieję na dalszą grę Hurtapu. Ostatecznie to Toruń i Chrzanów awansowały do ćwierćfinału. Do naszego ostatniego meczu turnieju podeszliśmy już z dużym luzem i pokonaliśmy Pogoń 04 Szczecin 6:0. Przed meczem odbyła się krótka ceremonia, w której kierownik klubu Anna Straszewska wraz z trenerem Dariuszem Karasińskim oficjalnie podziękowali za zaangażowanie zawodnikom kończącym grę w barwach Hurtapu. W ostatnim meczu bramki dla Łęczycy zdobyli: Szymon Ignaczak (2), Krzysztof Zdończyk, Tomasz Dąbrowski, Michał Ignaczak, Dominik Domagalski.

W MMP U-20 Hurtap reprezentowali: Miłosz Voss, Jakub Zdych – Norbert Błaszczyk, Tomasz Dąbrowski, Dominik Domagalski, Adam Fogiel, Paweł Hurnik, Michał Ignaczak, Szymon Ignaczak, Jakub Pacałowski, Rafał Raszewski, Jakub Stegliński, Norbert Zagajewski, Krzysztof Zdończyk.

Dalsza część mistrzostw odbywających się w Grodzie Boruty odbywała się bez gospodarzy na boisku.

Z organizacyjnego punktu widzenia – dołożyliśmy wszelkich starań, by drużyny uczestniczące zapamiętały pobyt w Łęczycy na bardzo długo, a każde wspomnienie przywoływało uśmiech na twarzy. W piątkowe popołudnie o godzinie 16:30 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju finałowego. Dokonali go, wspólnie z gospodarzem zawodów – Anną Straszewską, sekretarz Miasta Łęczyca – Renata Brygier oraz Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN – Adam Kaźmierczak. Tradycyjnie drużyny zostały uroczyście wprowadzone przez podopiecznych z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, krótka prezentacją taneczną uświetniły cheerleaderki z SP nr 1, zabrzmiał Hymn Państwowy a dla każdej drużyny organizator przygotował pamiątkowe drewniane dyplomy, koszulki, suplementy diety oraz bezpłatne wejściówki na Termy w Uniejowie. Z dodatkowych atrakcji, jakie w trakcie mistrzostw czekały na zawodników, dzięki wsparciu Dyrekcji Muzeum, każdy z uczestników miał możliwość bezpłatnego zwiedzenia łęczyckiego Zamku Królewskiego. Tradycyjnie pierwszego wieczoru odbyła się uroczysta kolacja z udziałem przedstawicieli drużyn i zaproszonych gości, na którą zaprosił gospodarz mistrzostw.

Również bardzo uroczystym i atrakcyjnym okazało się zakończenie mistrzostw w Łęczycy. Po wielkim finale rozegranym pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a UKCS Lublin, gdzie zdecydowanym zwycięzcą okazali się bielszczanie, przyszedł czas na podsumowanie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród.  Wyróżniono 5 zawodników: MVP meczu o 3 miejsce i MVP finału, Najlepszego Bramkarza, Króla Strzelców i Najlepszego Zawodnika. Wśród nagród były telefony komórkowe, odzież termiczna, torby sportowe oraz okazałe statuetki. Dekoracji najlepszych drużyn dokonali Burmistrz Miasta Monika Kilar-Błaszczyk i Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.

 

Cieszy fakt, że napływają informacje z różnych części Polski z gratulacjami za bardzo dobrą organizację turnieju. Pomimo braku sportowego sukcesu KS HURTAP Łęczyca może być dumny, że sprostał oczekiwaniom a w pewnych kwestiach nawet je przerósł i goście wyjeżdżający z Grodu Boruty mogą ten weekend uznać za udany.

Klasyfikacja ostateczna finałów MMP U-20:

I – Rekord Bielsko-Biała
II- UMCS Lublin
III – BSF ABJ Bochnia
IV – FC Kartuzy
V-VIII: Unisław Team PBDI, Fablok Chrzanów, Red Dragons Pniewy, TAF Toruń
IX – XVI: ŻTS Błękitni Kmiecin, Junior Hurtap Łęczyca, Gwiazda Ruda Śląska, Solne Miasto Wieliczka, AZS UW Warszawa, Clearex Chorzów, Piast Gliwice, Pogoń 04 Szczecin.

MVP meczu o 3 miejsce – Jakub Smoleń (BSF ABJ Bochnia)
MVP meczu finałowego – Mateusz Kubica (Rekord Bielsko-Biała)
Król Strzelców – Damian Hilbrycht (Rekord Bielsko-Biała)
Najlepszy Bramkarz – Paweł Furtak (AZS UMCS Lublin)
Najlepszy Zawodnik -Arkadiusz Budzyn (BSF ABJ Bochnia)

Fotorelacje:

Wideorelacje z całego turnieju można prześledzić pod adresem:

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Zapraszamy także do oglądania fotorelacji autorstwa p. Adama Banacha, któremu serdecznie dziękujemy.

Część 1

Część 2

Nasz Partner TVP Łodź 3 zaprasza do obejrzenia relacji z Finałów MMP U-20 w Łęczycy.

 

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA