Aktualności
powrót do listy

29 stycznia 2020

Junior Hurtap z medalem

W dniach 24-26 stycznia w Lubawie trwały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 w Futsalu. Pośród 16-tu zespołów z całej Polski, które drogą eliminacji awansowały do turnieju finałowego, znalazł się zespół z województwa łódzkiego i przez trzy dni Junior Hurtap Łęczyca walczył o najwyższe trofeum. Podopieczni trenera Roberta Czekalskiego, po pechowym początku turnieju z drużyną z Mielca, już w kolejnych meczach grupowych pokazali swoją wyższość nad przeciwnikami z Nowin i Torunia.
Wyniki meczów grupowych:
Junior Hurtap Łęczyca – Piłkarskie Nadzieje Mielec (2:0) 2:4 (Kacper Prążyński, Jan Łabędzki)
Junior Hurtap Łęczyca – GKS Futsal Nowiny (3:0) 7:0 (Nikodem Kwapisz 2, Oliwier Łukasiewicz, Kacper Czubalski, Kacper Prążyński, Jan Łabędzki, Alan Czekalski)
Junior Hurtap Łęczyca – TAF Toruń (2:0) 7:0 (Alan Czekalski 2, Jan Łabędzki 2, Franciszek Krawczyk 2, Nikodem Kwapisz)
Awansując do fazy pucharowej z drugiego miejsca Hurtap trafił na gospodarza – Constract Lubawa.
Ćwierćfinał przy pełnych trybunach kibiców z Lubawy wyglądał bardzo imponująco. Nie zabrakło także okrzyków dopingujących łęczycki zespół. W wyrównanej przez niemalże cały mecz grze młodych futsalistów większą skutecznością wykazali się zawodnicy reprezentujący gród Boruty. Wraz z kończącą mecz syreną na tablicy pozostał wynik 2:0 dla Hurtapu Łęczyca. Bramki zdobyli Nikodem Kwapisz i Jan Łabędzki.

https://www.facebook.com/hurtapleczyca/videos/3421273591232764/

W półfinale łęczycanie podejmowali zespół Bór Regut, z którym mieli okazję dwukrotnie zmierzyć się w eliminacjach. Wówczas wyniki były zbilansowane, co wskazywało wyraźnie na wyrównany poziom sportowy. Tym razem było podobnie. Pomimo wielu akcji na połowie przeciwnika Juniorów, to jednak Bór zdobył pierwszą bramkę a wielokrotne próby wyrównania wyniku kończyły się słupkiem czy poprzeczką. Na ostatnie dwie minuty trener Czekalski wycofał bramkarza. Z opresji hurtapowców wyratował Kacper Czubalski, który zdobył bramkę na 6 sekund przed końcem spotkania. O rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. W tych mniej szczęścia mieli zawodnicy Hurtapu, którzy po ośmiu strzałach musieli uznać zwycięstwo RKS Boru Rogut.
Półfinał:
Junior Hurtap Łęczyca – Bór Regut (0:1 samob.) 1:1 po karnych 8:9
 
W meczu o 3 miejsce Junior Hurtap Łęczyca stanął naprzeciw swojego piątkowego oprawcy – Piłkarskich Nadziei Mielec. Tym razem pewność zawodników Hurtapu oraz ich skuteczność doprowadziły do zwycięstwa i zdobycia brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Junior Hurtap Łęczyca – Piłkarskie Nadzieje Mielec (2:1) 4:1 (Kacper Czubalski, Olaf Grzelak, Kamil Wyrwas, Nikodem Kwapisz).
W wielkim finale Rekord Bielsko-Biała pokonał Bór Regut 2:1 i tym samym bielszczanie obronili ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski.
Bardzo dziękujemy zawodnikom KS PSV Łódź za wsparcie oraz wszystkim rodzicom-kibicom za wspaniały doping łęczycanom w trakcie turnieju finałowego.

Junior Hurtap reprezentowali: Antoni Brzózka, Adam Orlik – Alan Czekalski, Wiktor Czerwiński, Kacper Czubalski, Olaf Grzelak, Nikodem Kwapisz, Jan Łabędzki, Oliwier Łukasiewicz, Piotr Mazur, Kacper Prążyński, Kamil Wyrwas, Franciszek Krawczyk

Trener: Robert Czekalski

Asystent Trenera: Adrian Jarczyński

Kierownik: Anna Straszewska

Galeria zdjęć

Foto: KS Constract Lubawa / Paweł Jakubowski
PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA