Aktualności
powrót do listy

26 listopada 2017

Osiemnastolatkowie walczą o awans do finałów

26 listopada w łęczyckiej hali sportowej odbył się pierwszy turniej eliminacyjny grupy 3 Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu.

Mecz inauguracyjny rozegraliśmy z Vikingiem Aleksandrów Kujawski. Pomimo wielu prób zdobycia bramki Vikinga, Juniorzy potrzebowali aż 6 minut pierwszej połowy, by skutecznie wykończyć akcję. Autorem pierwszej bramki był Paweł Hurnik. Nasz przeciwnik bardzo szybko wyprowadzając kontrę w 30 sekund po wznowieniu gry wyrównał wynik. Łęczycki zespół również szybko odpowiedział kolejno średnio co minutę zdobywając kolejne bramki. Wynik ostatecznie zatrzymał się na 7:1 dla Juniorów, a skutecznymi strzałami pochwalić się mogli: Paweł Hurnik, Norbert Zagajewski (2), Jakub Stegliński, Jakub Pacałowski (2) i Krzysztof Zdończyk.

Drugie nasze spotkanie było znacznie cięższe. Podejmowany przez nas TAF Toruń, bardzo dobry futsalowo zespół skutecznie odpierał nasze ataki aż do dwunastej minuty, kiedy Paweł Hurnik skutecznie wykończył wypracowaną przez cały zespół akcję i umieścił piłkę w bramce golkipera z Torunia. Niespełna dwie minuty później za ciosem poszedł Mateusz Fogiel zdobywając drugą bramkę spotkania. Zbyt duża pewność łęczycan lub ich uśpiona czujność przy wyniku 2:0 niestety została wykorzystana przez torunian, którzy zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, po obu stronach zawodnicy grali coraz agresywniej, co skutkowało upomnieniami w postaci żółtych kartek. Minutę przed końcową syreną ponownie skuteczniejsi okazali się zawodnicy z TAF-u. Na szczęście 18 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego Jakub Pacałowski wyrównał na 3:3 i taki wynik oraz 1 pkt do tabeli mogły odnotować na swoim koncie obie drużyny. Bramki w tym spotkaniu na konto Hurtapu zdobyli: Paweł Hurnik, Mateusz Fogiel i Jakub Pacałowski.

Trzecim naszym rywalem grupowym był Flisak Złotoria. Bardzo dobrze rozpoczęty mecz bramką Fabiana Kasierskiego pozytywnie nastroił łęczycan. Mimo to gra obu zespołów okazała się bardzo wyrównana i do przerwy po pierwszej części spotkania był wynik 1:0. Drugą połowę także nasz zespół rozpoczął korzystnie, kiedy drugą bramkę na nasze konto cisnął Paweł Hurnik. Jak widać łęczycanie nie wyciągnęli nauki z meczu z TAF-em i przy wyniku 2:0 szybko pozwolili przeciwnikowi zdobyć bramkę naszego golkipera. Coraz więcej nerwowych sytuacji i brak pomysłu na zwiększenie przewagi ponownie wykorzystał przeciwnik. Na 5 minut przez końcem meczu trener Flisaka zdecydował się wycofać swojego bramkarza i ten krok okazał się dobry dla naszego przeciwnika, bo szybko wyrównał wynik. Wyraźnie poirytowany Jakub Pacałowski skutecznie posłał futsalówkę wprost do siatki Flisaków zwiększając wynik na 3:2. Wciąż grający w przewadze goście w ostatnich sekundach meczu pokonali stojącego w bramce Miłosza Vossa i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
Zdobywcami goli dla naszego zespołu: Fabian Kasierski, Paweł Hurnik, Jakub Pacałowski.

Ostateczna klasyfikacja po pierwszym turnieju eliminacyjnym:

  1. TAF Toruń
  2. Junior Hurtap Łęczyca
  3. Flisak Złotoria
  4. ASPN Viking Aleksandrów Kujawski

W turnieju wyróżniono trzech najlepszych zawodników:

Król Strzelców (7 bramek) – Maciej Śliwiński (TAF Toruń)
Najlepszy Bramkarz (bez straty bramki) – Dawid Kpaśniewski (TAF Toruń)
Najlepszy Zawodnik – Jakub Rostkowski (Flisak Złotoria)

PARTNERZY HURTAP ŁĘCZYCA